Kas oled kunagi imetlenud kellegi muljetavaldavaid saavutusi ja mõelnud, kuidas nad selle kõik on saavutanud? Võib-olla oled isegi imestanud nende andekuse üle? Kuid tegelikult on suurema osa saavutuste taga peidus kaks võtmekomponenti: aeg ja harjutamine. Need kaks tegurit käivad käsikäes, luues vundamendi, millele saame ehitada oma unistuste saavutamised.

Aeg on väärtuslik ressurss, mida me kõik omame. Meil on iga päev ainult teatud arv tunde ning see, kuidas me oma aega kasutame, määrab suuresti selle, mida me elus saavutame. Parim viis aja kasutamiseks on selle investeerimine asjadesse, mis meile korda lähevad. Kui soovid saavutada midagi suurt, pead olema valmis panustama järjepidevalt aega ja harjutamist sellesse, mida soovid saavutada.

Harjutamine on teine võti saavutuste saavutamisel. Pole olemas kiiret ja lihtsat viisi meistriteose loomiseks. Olgu see siis muusika mängimine, spordiala valdamine või uue oskuse õppimine – iga edulugu on pühendunud harjutamise ja õppimise tulemus . Kui vaatame kuulsaid muusikuid, sportlasi või kunstnikke, ei näe me kunagi nende pingutusi ja vigu, mis on nende saavutuste taga. Nad on pühendanud tuhandeid tunde oma oksuse arendamiseks, mida nad armastavad ja see on toonud kaasa nende oskuste tipptaseme.

Aeg ja harjutamine on omavahel tihedalt seotud. Mida rohkem aega sa oma eesmärkide saavutamisele pühendad, seda enam paranevad ka sinu oskused. Mida paremaks oma alal saad, seda rohkem aega oled valmis investeerima ja nii jätkub see lõputus ringis. See on justkui lumepalliefekt: mida rohkem sa harjutad ja õpid, seda rohkem sul on võimalusi saavutada suuri asju.

Ei ole alati lihtne

Kuid peab märkima, et saavutuste teekond ei ole alati lihtne. See teekond on täis takistusi, tagasilööke ja pettumusi. Kuid just need raskused teevad saavutused veelgi magusamaks. Kui saavutaksime kõik ilma pingutuseta, ei oleks saavutused enam erilised. See on just see, mis annab meile motivatsiooni jätkata ja püüelda suurte eesmärkide poole.

Mõned inimesed võivad sünnipäraselt omada teatud annet, kuid isegi andekus ei saa asenda aja ja harjutamise tähtsust. Ilma aja ja harjutamise panuseta ei ole võimalik saada valdkonna eriilmelisi kogemusi. Kuulsate inimeste saavutused, olgu nad siis sportlased, kunstnikud või teadlased, on tavaliselt tulemus mitmete aastate jooksul tehtud järjepidevast tööst ja pühendumusest. Nad ei ole loomulikult andekamad kui keegi teine, vaid nad on lihtsalt otsustanud keskenduda oma eesmärkidele ja pühenduda sellele ühele asjale oma aega ja vaeva.

Kokkuvõtteks võime öelda, et aeg ja harjutamine on kaks võtit, mis avavad ukse suurte saavutuste juurde. Pole oluline, mida sa soovid saavutada, olgu see siis isiklik või professionaalne eesmärk – kasuta teadlikult oma aega ja energiat selle ühe kirgliku unistuse saavutamise jaoks. Ära kunagi karda raskusi, mis sulle teele tulevad, sest need on vaid võimalused õppida ja kasvada. Lõpuks sõltub su tulemus ainult ja ainult sellest, kuidas ja millele sa oma aja kulutad ning sellest kui palju sa oled valmis harjutama. Jäta meelde, meil kõigil on ööpäevas vaid 24 tundi.

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga