Mul on juba pikemat aega peas mõte, et hästi hakkamasaamiseks peaksin edukaid inimesi kopeerima. No, et kui soovin saada heaks investoriks, peaksin jäljendama neid inimesi, kes selles vallas on juba edu saavutanud. Ilmselgelt on nendel inimestel juba need teadmised, mida mina pole veel omandanud või avastanud. Nad on neid teadmisi kasutanud ja seetõttu saavutanud sellise edu. Seega peaksin mina või keegi, kes soovib sellist tulemust, kopeerima seda, mida edukad on teinud ja nii siis saavutatakse samasuguse edu, sest teen ju ometi sama asja….

Sedasi arvasin ma täpselt nii kaua, kuni sattusin lugema Kristi Saare sõnu kopeerimisele sarnase väljendi kohta. Sel hetkel ma taipasin oma mõtete sisulist viga. Me ei saa kedagi kopeerida, sest ressursid (ehk sisendid) on igal inimesel erinevad. Kui tuua näiteks investeerimine, siis ma ei saa kopeerida Warren Buffettit, sest mul ei ole sellises koguses rahalisi vahendeid. Neid on oluliselt vähem. Minu elukogemus on tema omast veidi üle poole väiksem. Samuti puudub mul tõenäoliselt nö siseringi info, sest ma ei ela seal, kus elab tema ja kus liigub info, mis meile jõuab heal juhul ajalise viitega, kui üldse jõuab jne. Neid aspekte, milles me selle härraga võrdsed ei ole, on ilmselgelt veelgi enam.

Kristi Saare on öelnud, et investeerimises on spikerdamine lubatud (loe täpsemalt  siit. Kui ma seda lugesin, siis taipasin, et tegelikult ma ei saagi rääkida kopeerimisest, üleval toodud põhjustel. Et tegelikult peakski rääkima spikerdamisest. Teadjamad teavad, kuidas asju õigesti nimetada eks? 🙂

Ehk siis…

Tegelikult peaksimegi rääkima spikerdamisest. Ehk siis võtma enda ressursid ja tegutsema nende raames universaalsete tõdede/põhimõtete järgi. Seega me teeme nagu teevad edukad, aga enda kasutuses olevate ressurssidega ja saavutame OMA edu. Siinkohal võib tuua näiteid ka teistest eluvaldkondadest. Kui ma soovin olla hea esineja ja hakkan tegema asju nii nagu teeb/on teinud Anthony Robbins, siis ma tõenäoliselt ei saavuta mitte midagi. Ma võin temalt õppida, aga edukamaks kui Anthony, ma vaevalt iialgi saan. Kui ma spikerdan temalt ja teen oma asja tema meetodil, siis ma saavutan oma tee ja oma edu. Ilmselt mõistate isegi, et need on kaks täiesti erinevat asja.

Seega ma arvan, et Kristi Saare öeldud kuldsed sõnad võib üle kanda igasse eluvaldkonda. Tee seda, mida sa soovid ja tahad. Spikerdades nendelt, kes on selles vallas juba edu saavutanud ja leia tänu sellele oma tee. Kui spikerda nende inimeste elusid, kes pole midagi saavutanud, siis saavutame samasuguse tulemuse (mitte midagi). Valigem hoolega, kelle moodi me tahame olla. Elus on spikerdamine lubatud!


0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga