Topeltmoraal: Kas samad reeglid kehtivad kõigile?

Topeltmoraal: Kas samad reeglid kehtivad kõigile? Me kõik oleme ilmselt kohanud olukordi, kus keegi käitub ühtmoodi ja eeldab, et teised peaksid käituma hoopis teisiti. Seda nimetatakse topeltmoraaliks. Nähtus, kus inimesele on justkui kõik lubatud, kuid samasugune käitumine teise inimese puhul on täiesti vastuvõetamatu, on levinud nii isiklikes suhetes, tööl kui Read more…

Halb start ei pea tähendama halba finišit

Mõte “halb start ei pea tähendama halba finišit” rõhutab, et alguse raskused või ebaõnnestumised ei määra tingimata lõpptulemust. Halb start võib olla suurepärane õppimisvõimalus. Vigadest õppimine aitab vältida nende kordumist ja parandada tulevasi sooritusi. Iga ebaõnnestumine annab väärtuslikku tagasisidet, mis aitab kasvada ja areneda. Ehk nagu ALbert Einsten on öelnud: Read more…

Edu on 1 protsent…

“Edu on 1 protsent plaani ja 99 protsenti tegutsemist”. Huvitav mõte, mis toob esile tegutsemise olulisuse võrreldes kavandamise ja plaanimisega. See viitab sellele, et kuigi plaan on oluline, ei määra see üksi edu saavutamist. Tõelise eduni viib tegu ise – järjekindel tegevus ja töö, mida tehakse plaanide elluviimiseks. Plaan on Read more…

Miski ei tööta, kuniks Sina ei tööta

Elus on hetki, mil tundub, et kõik seisab paigal — projektid venivad, ideed jäävad pooleli, suhted tunduvad kauged ja võimalused mööduvad meist kiiruga. Sageli on meil kiusatus süüdistada selles väliseid asjaolusid: halba ilma, kolleegide vigu, majanduslikke takistusi või isegi lihtsalt halba õnne. Kuid tõde on sageli lihtsam ja valusam: miski Read more…

Kriitikal ja kriitikal on vahe

Kriitika on oluline osa meie igapäevaelust, olgu see siis töö, isikliku arengu või loomingulise tegevuse kontekstis. Kuid tihti ei mõisteta, et kriitikal ja kriitikal on vahe. Seetõttu on ülioluline aru saada, millisele kriitikale üldse tasub tähelepanu pöörata ja millisele mitte. Selles postituses jagan veidi mõtted sellel teemal. Konstruktiivne kriitika Konstruktiivne Read more…

Elu pole kunagi õiglane…

Oscar Wilde’i tsitaat “Elu pole kunagi õiglane ja võib-olla on enamikule meist hea, et see nii ei ole” avab ukse sügavamale mõtisklusele elu olemusest ja sellest, kuidas me seda tajume. See lühike, ent teravmeelne lause kannab endas paradoksaalset tarkust, mis kutsub meid üles kaaluma elu ebakindlust ja ebaõiglust mitte pelgalt Read more…

Ka mitte millegi tegemisel on tagajärjed

Sageli seostame tagajärgedega tegevusi, mida me teeme. Kuid harva peatame oma mõtted, et kaaluda, milliseid tagajärgi võib endaga kaasa tuua mitte millegi tegemine. Kas olete kunagi end leidnud olukorrast, kus teadsite, et midagi tuleb ette võtta, kuid otsustasite pigem käed rüpes istuda? Või olete valinud mugavama variandi – mitte teha Read more…

Kuniks on elu, on ka lootust

Elu on teekond, mis on täis tõuse ja mõõnasid, rõõme ja kurbust, õnnestumisi ja ebaõnnestumisi. Iga päev toob endaga kaasa uusi väljakutseid, mis panevad meid proovile. Meil on iga päev hetki, mis sunnivad meid oma elu üle järele mõtlema. Mõnikord tundub, et kõik on lagunemas ja et pimedus haarab meid Read more…