Olen juba pikemat aega jälginud Delfi kõige odavama ostukorvi artikleid. Nende kontseptsioon tundub mulle veidi vale, sest inimesed, kes soovivad tõesti kõige odavamat ostukorvi, ei võrdle omavahel kindlate toodete hindu, vaid vaatavad ikka igas poes kõige kõige odavamaid tooteid.

Ostukorvi aluseks oleme võetud siis samad tooterühmad, mida ühes Delfi artiklis ostukorvi oli pandud. Erinevuseks ongi see, et igas kaupluses olen oma abilistega ostukorvi lisanud tooterühma kõige kõige odavama toote. Lõplik toidukorvi hind võib tunduda üüratu, aga pidage silmas seda, et kõiki neid tooteid on ostukorvi lisatud terve kilo või liiter. Hinnad oleme valdavalt võtnud kauplusekettide e-poodidest. Ainsad  poed, kellel me poes kohapeal käisime oli Kivila OG Elektra  ehk Grossi toidukaubad ja Mustakivi Lidl. Neil ei ole lihtsalt e-poodi. Coopi e-poodidest on aluseks võetud Haapsalu e-pood.

Märkusena tooks veel välja, et Lidlis müüdav täispiim on veidi lahjem, kui teistes kauplusekettides pakutav. Aga kuna Lidlis ei müüdagi rammusamat piima, siis ei ole see päris ehk võrdne võrdlus. Samas paremat ei ole võtta 🙂

 

Ostukorvi andmed püüame regulaarselt üles laadida iga nädala teisipäeval (hiljemalt kell 20:00), sest paljude kaupluste soodustuste periood jääb teisipäevast esmaspäevani.