Kui seisame elus silmitsi hirmuäratavate olukordadega, on meie esimene instinkt tahta tagasi tõmbuda ja looduda. Hirm, ebakindlus ja kahtlused mõjutavad meid kõiki, pannes meid tundma end kui oleksime tarduud paigale. Ent just nendes hetkedes peitub võimalus suurimaks kasvuks ja enesearenguks. Ehk siis tee alati seda, mida kardad, sest nii kasvad sa kõige rohkem.

 

Miks peaksime tegema midagi, mida kardame? Väga lihtsal põhjusel. Sest igakordne hirmuga silmitsi seismine õpetab meile midagi uut. See avardab meie arusaama endast ja maailmast ning annab meile võimaluse avastada oma varjatud potentsiaali.

 

Siin on mõned põhjused, miks peaksime astuma välja oma mugavustsoonist ja kohtuma hirmuga pea peale:
  1. Isikliku arengu kiirendamine: Kui me ei koge kunagi midagi uut ja hirmutavat, siis jääme kinni oma mugavustsooni piiridesse. Sellest tsoonist välja astumine sunnib meid õppima uusi oskusi, arendama  enda vastupidavust ja leidma lahendusi, mis muidu jääksid avastamata.
  2. Enesekindluse kasv: Iga kord, kui suudame ületada oma hirmu ja saavutada midagi (kasvõi nn baby stepp), mida alguses pidasime võimatuks, kasvab meie enesekindlus. See annab meile julgust järgmisel korral veelgi suuremate väljakutsetega silmitsi seista.
  3. Uute võimaluste avastamine: Sageli peituvad meie suurimad võimalused seal, kus me tunneme end kõige ebamugavamalt. Astumine välja oma mugavustsoonist avab ukse uutele kogemustele, tutvustele ja võimalustele, mida muidu oleksime mööda vaadanud.
  4. Ärevuse vähendamine: Pidevalt hirmuga silmitsi seistes õpime sellest üle saama. See aitab meil hallata oma ärevust ja vähendada hirmu mõju meie igapäevaelule. Harjume n.ö ära, et kardame ja tegutseme sellele vaatamata.
  5. Elu täielikumaks muutmine: Elu on lühike ja täis võimalusi. Kui me ei julge astuda välja oma mugavustsoonist, võime kahetseda hiljem elamata jäänud kogemuste pärast. Tee alati seda, mida kardad, ja avasta elu täiuslikkus.
Kokkuvõttes võib hirm olla meie suurim õpetaja ja kasvataja, kui lubame endal astuda oma mugavustsoonist välja ja võtta vastu väljakutseid. Iga hirmuga silmitsi seismine toob meile uusi teadmisi, kogemusi ja võimalusi, mis aitavad meil kasvada ja areneda nii isiklikult kui ka professionaalselt. Seega, julge astuda samm edasi ja tee alati seda, mida kardad, sest see on tee enese avastamiseni ja täieliku potentsiaali saavutamiseni.
Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga