Dali Getter Karat kirjutas oma sotsiaalmeedias, et kui Sa midagi ei väärtusta, siis Sa ei vääri seda. Ja see kõnetas mind väga. See väike, ent võimas tõdemus kannab endas sügavat tähendust, mis ulatub kaugemale pelgalt sõnade reast. See on õpetus, mis meenutab meile, et meie hool, tähelepanu ja investeeritud aeg näitavad meile, mis meile tegelikult oluline on. Kui me väidame, et meil pole millekski aega, siis tegelikult ei ole see meile oluline.

Kujutle, et Sul on auto. See pole lihtsalt masin, vaid Sinu usaldusväärne kaaslane teekonnal läbi mitmete aastate. Kui Sa tõeliselt väärtustad oma autot, siis Sa ei jäta seda hooletusse. Sa hoolitsed selle eest, tehes regulaarselt hooldust, koristades tema sisemust ja pestes ta väljast puhtaks. Sa jälgid, et auto oleks alati heas seisukorras, et saaksid sõita ohutult ja mugavalt. Sinu auto hooldusele kulutatud aeg ja vahendid näitavad, kui palju Sa seda  autot väärtustad.

Sama kehtib ka inimeste ja suhete kohta meie elus. Kui Sa tõeliselt väärtustad oma lähedasi ja sõpru, siis Sa ei jäta neid suhteid hooletusse. Sa panustad oma aega ja tähelepanu nende heaolu ning õnne tagamiseks. Sa kuulad nende muresid, jagad nendega rõõme ja toetad neid keerulistel aegadel. Sinu suhted õitsevad tänu Sinu pidevale panusele ja pingutusele. Sa leiad nende jaoks aega ja energiat. 

Kui Sa ei väärtusta…

Kuid kui Sa ei väärtusta midagi või kedagi, siis ka see näitab end Su tegudes. Kui Sa ignoreerid oma auto hoiatustulesid, jättes hooldused tähelepanuta ja sõites hooletult ringi, siis hakkab ta tahes tahtmata mõne aja pärast lagunema ja mingil hetkel keeldub sind viimast punktist A punkti B. Kui Sa ei panusta aega ega hooli oma lähedaste vajadustest ning tunnetest, siis Sa ei väljenda neile nende väärtust ja need suhted hakkavad hääbuma.

Sõltumata sellest, kas tegemist on eseme või inimesega, on väärtuse mõõdupuuks meie hool , tähelepanu ja pingutus, mida oleme valmis nende nimel tegema. See on meie tegude ja valikute kaudu väljendatud armastus ja austus. Ja kui me ei näita seda väärtustustamist neile välja, siis me ei suuda ka tõeliselt nautida selle asja või inimese täielikku väärtust.

Seega, olgu see siis auto, sõprus või armastus, mõtle alati sellele, kui palju Sa seda väärtustad. Sest lõppude lõpuks, kui Sa ei väärtusta midagi, siis sa päriselt ka ei vääri seda. Ja kui sa seda ei väärtusta, siis elu paneb sind igatsema seda, mida sul enam ei ole. 

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga