Tihti tundub meile, et elus on nii palju, mida tahaks saavutada ja kogeda. Kuid kas on reaalne oodata endalt võimet täita kõiki oma eesmärke korraga? Selles postituses uurime, miks on oluline võtta aega ja keskenduda oma eesmärkidele järjestikku ning kuidas see võib viia suurema eduni ehk kõike korraga ei saa, järjest aga küll.

Elu on nagu pikk teekond, millel on palju erinevaid sihtpunkte ja peatusi. Igaühel meist on oma unistused ja eesmärgid, mis aitavad meil teekonnal suunda hoida. Sedasi saame hoida fookuse sellel, kuhu me jõuda sooviksime. Ent kui üritame kõike korraga saavutada, võib see viia segaduseni ja meie jõuvarude lõppemiseni. Kui puudub fookus, siis rapsime mitmel rindel ja saavutame kõiges parimal juhul keskpärasuse. Me ei saavuta parimat, sest fookus puudub.

Selle asemel, et püüda haarata kõike, mida soovime, võime mõelda oma eesmärkidele kui järjestikulistele etappidele teekonnal. Iga eesmärk on nagu üks peatuspunkt teekonnal, kuhu jõudmiseks peame keskenduma ja tegema järjepidevat pingutust.
Kui üritame täita kõiki oma eesmärke korraga, võib see viia läbipõlemiseni ja motivatsiooni languseni. Keskendumine ühele eesmärgile korraga võimaldab meil pühenduda sellele täielikult ning saavutada paremaid tulemusi. Lisaks võimaldab see meil nautida protsessi ja õppida oma teekonnal. Peaksime kõikide oma unistuste ja eesmärkide puhul valima välja selle, mis meie hinge kõige enam helisema paneb ja tegutsema esimesena selle kallal. Kui see saab saavutatud, siis vaadata uuesti üle oma eesmärgid ja valida järgmine jne.

Parimad tulemused annab fookus!

Järjestikune eesmärkidele lähenemine võimaldab meil ka paremini mõista oma prioriteete ja vajadusi. See annab meile võimaluse keskenduda sellele, mis on tõeliselt oluline, ning teha teadlikke valikuid oma aja ja energia jaotamisel. See nii öelda tähtsaima väljavalimine annab meile ka parema ülevaate meist endist. Nii me õpime paremini tundma iseennast. Me saame teada, kas meile on olulisemad asjad n.ö lihtsamad asjad või materiaalsemad asjad. Näiteks, kas me eelistame raha perekonnale või oleme nõus leppima vähesemaga, et olla oma kallitega.

Seega, kui tunnete end ülekoormatuna või kui tundub, et teie eesmärgid on liiga suured, võtke hetk aega ja mõelge, millised neist on teie jaoks praegu kõige olulisemad. Pange paika selge plaan ja keskenduge ühele eesmärgile korraga. Uskuge endasse ja oma võimesse jõuda sinna, kuhu soovite, üks samm korraga. Kõike korraga ei saa, järjest aga küll. Elu on piisavalt pikk. Fokuseeritult tegutsedes saavutame ilmselgelt rohkem oma eesmärke, kui mitmel rindel korraga rapsides.

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga