Kui Sa keerad vastutuulele selja, saab sellest kiirendaja

Inimese loomus on tihti selline, et me otsime mugavust ja stabiilsust, väldime vastasseise ja ebamugavusi. Kuid just raskused ja takistused, millega me silmitsi seisame, võivad osutuda meie suurimateks õpetajateks ja arengumootoriteks. Vastutuul on (arengu) kiirendaja.  Vaatame lähemalt, kuidas vastutuul – olgu see siis otsene vastuseis või lihtsalt raskemad ajad elus – võib tegelikult saada meie kiirendajaks.

Vastutuul kui arenguvõimalus

Kui seisame silmitsi raskustega, sunnib see meid mõtlema loovamalt ja otsima uusi lahendusi. Näiteks, kui tööalaselt tekib ootamatu kriis, paneb see meid sageli leidma uusi viise probleemi lahendamiseks, millele me muidu poleks ehk mõelnudki. See tähendab, et vastutuul võib avada meie silmad võimalustele, mida me tavaolukorras ei näeks.

Õppetunnid ja kogemused

Iga väljakutse, mille ületame, lisab meie kogemustepagasisse uusi oskusi ja teadmisi. Kui pöörame vastutuulele selja, ei tähenda see allaandmist, vaid pigem teadlikku valikut kasutada seda energiat enda arengu kasuks. Nagu purjelaev, mis suudab vastutuules sõita, kui kasutada õigeid tehnikaid, suudame ka meie enda elus keerulistest olukordadest maksimumi võtta ja neist õppida.

Vastupanu murdmine ja enesekindlus

Kui oleme silmitsi takistustega ja meil õnnestub neist üle saada, kasvab meie enesekindlus. Iga lahendatud probleem on tõestus sellest, et me suudame raskustega toime tulla. See enesekindlus annab jõudu ja motivatsiooni edaspidisteks katsumusteks, muutes meid vastupidavamaks ja tugevamaks.

Motiveeriv jõud

Vastutuul võib toimida ka suurepärase motivatsiooniallikana. Mõnikord on vaja tunda vastupanu, et äratada meie sees peituvad jõuvarud ja ambitsioonid. Kui elus läheb kõik sujuvalt, võib motivatsioon ja pühendumus kergesti langeda. Võimaust võtab mugavustsoon. Vastutuul sunnib meid pingutama, andma endast parima ja ületama iseendale seatud piirid.

Näited elust enesest

Maailm on täis näiteid inimesi, kes on vastutuulele selga keerates sellest jõudu ammutanud. Mõelgem näiteks sportlastele, kes ületavad oma füüsilisi ja vaimseid piire, et saavutada võite. Või ettevõtjatele, kes on kogenud tagasilööke ja pankrotte, kuid on neist õppinud ja hiljem edukalt uue äri üles ehitanud. Need inimesed ei lasknud vastutuulel end peatada, vaid kasutasid seda oma hüvanguks. Usun, et suurem osa neist kinnitaks, et vastutuul on kiirendaja.

Kokkuvõte

Kui seisame silmitsi vastutuulega, saame valida, kuidas sellele reageerida. Võime lasta sellel end takistada või hoopis kasutada seda kiirendajana, mis viib meid kiiremini ja  kaugemale, kui iial oskasime ette kujutada. Võtkem siis raskused ja takistused vastu avatud meelte ja südamega, sest just need võivad olla meie suurimad kiirendajad elus.

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga