Tänase postituse inspiratsiooniallikas on raamat “Babüloni rikkaim mees”. Raamat iseenesest on vana. Esmatrükk on sellel olnud aastal 1926. Sisu on aga kirjutatud nii oskuslikult, et tegelikult kehtib veel tänapäevalgi. Eriti veel see lause, mis mind seda postitust kirjutama ajendas. Lause kõlab selliselt: “Võimalus on kõrk jumalanna, kes ei raiska aega nende peale, kel puudub ettevalmistus.”

Sügava sisuga lause, kas pole? Samas meie infoühiskonnas aktuaalsem kui kunagi varem. Me elame ühiskonnas, kus enam ei piisa sellest, et õpin ameti, löön kooliukse selja tagant kinni ja algab ilus elu. Reaalsus on see, et siis alles kõik algab ja edu saavutavad need, kes omandavad teadmisi ka peale kooli lõpetamist. Need teadmised ei pea üldse olema akadeemilised. Raamat, millest see tsitaat pärineb, on nö enesearengu raamat, mis õpetab, kuidas koguda sääste ja investeerida. Väga lihtsad tõed ja tõenäoliselt ka kõikidele teada, kuid siiski vähesed reaalselt rakendavad neid põhimõtteid.

Tõsieluline näide

Üks inimene minu tutvusringkonnast, elas 10 aastat Soomes. Ta läks Soome täiskasvanuna. Tal oli kindel plaan Eesti naasta, varem või hiljem. Ta õppis seal erinevates koolides erinevaid aineid ja keelt. Tema töökaaslased õpetasid teda sõnu õigesti hääldama ja muid keelelisi nüansse, mida soome keel endas sisaldab. Paljud eestlastest tuttavad küsisid kogu aeg, et milleks selline vaev ja süvenemine, kui plaanid nagunii Eesti naasta? Soomlased saavad ju niisamagi aru, mida sa öelda tahad. Mõttetu aja raisk, see ei anna sulle midagi…

Kuid nagu tsitaadis kirjas, võimalus on kõrk jumalanna… Kõik läkski nagu planeeritud. See inimene tuli tagasi Eesti, kuid sellest, mida teised nimetasid mõttetuks aja raiskamiseks, on saanud tema peamine elatusallikas. Tänu väga heale keele oskusele, sai ta tööle mõned kuud peale Eesti naasmist. Sellest töökohast on tal välja arenenud karjäär, mida Soomes elades poleks osanud endale iial ette näha. Koristajast ülemuseks…

Kogu Soomes oldud aja jooksul tehtud “mõttetu töö ja vaev”, kandis vilja seal, kus keegi ei osanud seda ette näha. Selliselt võivad asjad kujuneda ükskõik mille puhul. See pingutus (ettevalmistus) ei pruugi üldse ollagi nii pikk, kui eelpool toodud näites. See võib olla ükskõik milline tegevus. Ehk hoopis mõni tund kellegi aitamist? Või mingi juhuslik koolitus/kursus, kus tutvud õige inimesega? See võib olla ükskõik mis…. Võimalus avaldab end siis, kui Sa oled ettevalmistunud.

Seega valmistagem end ette, et see kõrk jumalanna hakkaks meiega koostööd tegema. Never know! 🙂

 

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga