Kui kuuleme fraasi “Edu on enne tööd ainult sõnaraamatus,” siis tihti mõtleme selle taha peidetud tõdedele ja elutarkusele. Kui ma seda esimest korda kuulsin, võttis veidi muigama, kuid seejärel sain aru, kui lihtsalt lühidalt saab elu tõe välja öelda. Selle mõte taga seisab teadmine, et edu ei saabu iseenesest, vaid nõuab järjepidevat vaeva ja pidevat pühendumust. See moto ei ole pelgalt sõnakõlks, vaid pigem meeldetuletus, et saavutused on tihedalt seotud meie enda pingutustega. See tõde paneb vastutuse eesmärkideni jõudmiseks, meie enda õlgadele.

Kui vaatame edukaid inimesi üle maailma, olgu nad siis ettevõtjad, kunstnikud või spordiikoonid, siis näeme ühist joont – nende pühendumust ja tööeetikat. Nende distsipliini teha ka siis, kui võib olla päriselt enam ei taha. Sõnad nagu “edu” ja “tipp” pole pelgalt loosungid, vaid pigem tagajärjed visadusest, sihikindlusest ja kõvast tööst.

Edu ei ole juhuslik. See on nagu puu, mis kasvab läbi pideva hoolitsuse, hoolduse ja kannatlikkuse. Kui soovime puudelt saaki koristada, peame istutama seemned, kastma neid, hooldama, et parasiite ei tuleks ja ootama kannatlikult, kuni nad kasvavad tugevateks ja viljakateks taimedeks. Sama kehtib ka meie elus eduga. Kui soovime edu, peame olema valmis panustama aega, energiat ja vaeva.

Eksiarvamus

Tänapäeva kiire elutempo ja kergekäeline suhtumine võivad kergesti eksitada ja panna meid arvama, et edu saabub kergesti ja kiiresti. Kuid tegelikult nõuab see eelnevalt mainitud mõtte sügavamat mõistmist. Kui soovime midagi saavutada, peame olema valmis tegema tööd, mis on vajalik unistuste ja eesmärkide ellu viimiseks. Ei ole võimalik saada edukaks ja alles seejärel selle nimel tööd tegema hakata.

Töö, millest räägitakse selle väljendi kontekstis, ei ole pelgalt füüsiline tegevus. See hõlmab ka vaimset pingutust, õppimist, eneseületamist ja pidevat enesearengut. Oluline on seada eesmärke, olla sihikindel ning mitte heituda tagasilöökidest. Iga pingutus, olgu see suur või väike, viib meid lähemale oma unistuste teostumisele.

Edu on protsess, mitte hetkeline saavutus. See eeldab meie pidevat panustamist ja avatud meelt õppimiseks. Kuigi sõnaraamatus võib olla defineeritud, et edu on saavutatud eesmärk või positiivne tulemus, jääb tihti mõistetamatuks, kui palju tööd ja pingutusi see nõuab. See tähendab, et kui saavutatakse edu, siis töö ja pingutamine selle edu harjal veel ei lõppe. Tuleb edasi pingutada, et säilitada saavutatud edu. Näiteks tennisist. Kui ta lõpetab harjutamise ja eesmärgi esimese tiitlivõidu peale, jääb see suure tõenäosusega tema ainsaks tiitlivõiduks. Kui ta soovib seda edu pikemalt nautida, tuleb jätkata treenimist.

Seega, olgu meie eesmärgid suured või väikesed, peame meeles pidama, et edu on ennekõike seotud meie endi pingutustega. Kui me ei pinguta edu nimel, jääb kehtima mõte, et edu on enne tööd ainult sõnaraamatus. Oluline on uskuda oma võimetesse, olla pidevas arengus ning mitte kunagi kaotada tööeetikat ja visadust. Kui tahame, et edu ei jääks vaid sõnana sõnaraamatusse, tuleb meil olla valmis tegema tööd ja jätkama pidevalt arenema, et liikuda oma eesmärkide poole. Ainult nii saame öelda, et oleme tõeliselt saavutanud ja säilitanud edu.

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga