Kas oled kunagi tundnud survet olla keegi teine, et sobida sotsiaalsetesse normidesse või vastata teiste ootustele? See on levinud kogemus paljudele meist. Ent tõde on see, et selleks, et olla sina ise, ei vaja sa kõrvaliste inimeste abi.
Igaühel meist on oma unikaalne isiksus, huvid ja vaated maailmale. See on osa sellest, mis teeb meid inimeseks. Kuid sageli võime leida end võrdlemas teistega või püüdes meeldida teistele, unustades sealjuures omaenda autentsuse. Eriti keeruliseks teeb iseeneseks jämine tänapäeva ühendatus sotsiaalmeedia kaudu. Sinna lisatakse ikka ainult see hea pool meie elust ja seetõttu tekkib võlts arusaam, et kõikide teiste elud ongi ilusad ja edukad. Meie enda elu, koos selle negatiivse poolega, tekitab stressi ja tahtmatult võrdlemist teistega. Sotsiaalmeediale lisaks võimendab seda täiuslikuks olemist ka igasugune pressimeedia (ajalirjad ja telekanalid), kust vaatavad meile vastu täiuslikud naised, mehed, emad ja isad jne.
Tegelikult
Tegelikult on aga ülimalt oluline mõista, et olla sina ise, tähendab julgust olla truu omaenda tõekspidamistele ja väärtustele. Hoolimata sellest, mida teised võivad arvata või öelda. See nõuab eneseteadlikkust ja enesekindlust ning valmisolekut astuda vastu sotsiaalsele survele või kriitikale. Lisaks tähendab see teadlikku eemaldumist teistega võrdlemisest. Nagu eelpool mainitud, siis see on keeruline, kuna sotsiaalmeedia ja ka pressimeedia on üks osa meie elust.
Oluline on mõista veel seda, et keegi teine ei saa sulle öelda, kes sa peaksid olema või kuidas peaksid elama oma elu. Igaühel on õigus ja võime otsustada iseenda saatuse üle ning kujundada oma elu vastavalt oma soovidele ja vajadustele. Kõige õigem sina vaatab sulle vastu peeglist. Kui oled endaga sellisena rahul, ei ole kellegi teisel õigust sulle öelda, et see on kuidagi vale….
Selleks, et olla sina ise, on vahel vaja teha ka raskeid otsuseid ja astuda välja oma mugavustsoonist. See võib hõlmata suhete lõpetamist, karjäärimuutust või isikliku arengu teekonnale astumist. Ent kõik need sammud on olulised, et elada autentset ja täisväärtuslikku elu. Õige on kõik see, mida sa avad enda jaoks vajalikuks pidavat. Sealhulgas suhete lõpetamine, mis sind enam ei teeni. Siinkohal ei pea ma silmas vaid romantilist paarisuhet vaid igasuguseid suhteid.
Samuti on oluline mõista, et me kõik teeme vigu ja läbime väljakutseid iseenda tee leidmisel. Oluline on õppida nendest kogemustest ning kasvada nende kaudu tugevamaks ja tarkemaks. Leida midagi enda jaoks kasulikku ka sellistes olukordades, kust esialgu tundub, et pole üldse mitte midagi õppida.
Lõpuks on oluline meeles pidada, et olla sina ise on parim kingitus, mida saad anda nii endale kui ka teistele sind ümbritsevatele inimestele. See toob kaasa suurema enesekindluse ja ka suurema rahulolu enda eluga. Samuti võimaldab see sul luua autentsemaid ja tähendusrikkamaid suhteid teistega. Need suhted ei põhine asjaolul, et ma pean olema kellegi moodi, et olla aktsepteeritud. Need põhinevad sellel, et ma võtan sind sellisena nagu sa oled ja see on kõigile kergem.
Seega, ära kunagi kaota silmist seda, kes sa tegelikult oled. Julge astuda samme oma teel iseenda avastamise ja eneseteostuse poole, sest selleks, et olla sina ise, ei vaja sa kõrvaliste inimeste abi.
Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga