Kas oled kunagi tundnud, et maailm tahab sind pidevalt maha suruda või et suured unistused on liiga suured, et neid saavutada? Selles keerulises maailmas on üks asi kindel: usk iseendasse on võti edule. Kui sa ei usu endasse, siis kes seda teha saab? Sina ise pead endasse alati kõige rohkem uskuma! 

Meie enda sisemine dialoog mängib suurt rolli selles, kui kaugele me elus jõuame. Kuidas sa räägid iseendaga? Milline on sinu sisekõne? Kas oled oma kõige suurim toetaja või hoopis kõige suurem kriitik? On aeg mõista, et sina ise oled oma kõige suurem liitlane. Sa pead olema see inimene, kes paneb enda eesmärkide nimel tegutsema, mitte see, kes neid takistab. Sul tuleb enda motiveerimiseks leida enda see kõige sügavam miks!. 

Elu on täis väljakutseid ja tagasilööke, see on paratamatus.  Kuid just nendest rasketest hetkedest õpid sa kõige rohkem. Või õigemini ainult nendest sa õpid. Usk iseendasse on nagu kütus, mis aitab sind läbi keeruliste aegade. Kui sa usud, et suudad, siis suudadki. Kui sa kahtled endas, siis muutub kõik palju raskemaks.

Kuidas siis saada enda parimaks toetajaks?

Esiteks, ära võrdle end teistega. Igaühel on oma tee ja oma tempo. Teiseks, ära karda väljakutseid. Nad teevad sind tugevamaks ja õpetavad sulle hindamatuid õppetunde. Kolmandaks, ole enesekindel oma võimetes. Sa oled võimeline saavutama kõike, mida sa tõsiselt soovid. Sina ise oskad kõige paremini olla sina ise. Keegi teine ei saa seda sinu eest olla. 

Lõpuks, ära unusta, et usk iseendasse on pidev protsess. See nõuab pühendumist ja eneseteadlikkust. Oluline on leida viise, kuidas hoida oma usk iseendasse tugevana, olgu selleks siis eneseareng, positiivsete inimestega suhtlemine või uute oskuste õppimine. Tee kõike, mis muudab su teadmised suuremaks ja seeläbi sind teadlikumaks. 

Nii et järgmine kord, kui tunned end kahtlustavana või hirmutatuna, mõtle sellele, kui kaugele oled sa juba jõudnud ja kui palju sa oled suuteline saavutama. Motiveeri end sellega, et kui sa oled hetkel seda postitust lugemas ja endiselt elus. Siis see tähendab, et oled sada protsenti oma eluraskustest seljatanud. Sina ise pead endasse seetõttu alati kõige rohkem uskuma. Siiani oled ju hästi hakkama saanud. Usk iseendasse on võti, mis avab ukse sinu tulevikule. Ära kunagi kaota seda usku. Sa oled tugevam ja võimekam, kui sa arvatagi oskad. 

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga