Kui oleme elu keerdkäikude ja väljakutsete keerises, siis seisame sageli silmitsi tundega, et me ei suuda edasi minna. Sa ei kujuta iial ette kuidas selliste väljakutsetega üldse toime tulla, veel vähem seda, kuidas ellu jääda. Ent just nendel hetkedel ilmneb meie tegelik tugevus, millest me kunagi teadlikud ei ole olnud. Sinu tugevus ilmneb alles siis, kui tugev olemine on Sinu ainus võimalus

Elu on kui ettearvamatu teekond. See on täis ootamatuid pöördepunkte ja proovikive. Sageli leiame end olukordadest, kus tundub, et kõik on kaotatud. Alguses tundub, et väljapääsu nagu ei olekski, kuid….

Siis avastad, et ainus tee on tõusta. Tõusta tugevamana kui eales varem. Elu ei anna meile lihtsalt enam muud võimalust, kui saada selleks, kelleks me peame saama.

Sinu tugevus ei ilmne mitte ainult füüsilises vastupidavuses, vaid pigem sisemises jõus ja vastupidavuses. Kujuta ette hetke, kui kõik tundub olevat kokku varisenud.  Elu viis sind situatsiooni, kus sul ei ole muud valikut kui seista vastu ja võidelda. Just sel hetkel avastad endas jõu, mida sa ei teadnud, et omad. Need situatsioonid on tavaliselt kõige raskemad katsumused meie elus.

Meie tegelik tugevus ei tule välja väliste kiituste või märgatavate saavutuste kaudu. Tavaliselt ilmneb see vaikselt ja märkamatult, kui oled sunnitud ületama väljakutseid, millele sa ei osanud kunagi mõelda. Näiteks kui kaotad enda jaoks kõige olulisema inimese. Sellisel juhul sa ei kujuta kuidagi ette, kuidas sa peaksid oma eluga edasi minema…. Eriti karm on olukord siis, kui kaotatakse veel keegi noor, kellel elu alles elamata. Või näiteks, kui oled kaotanud töökoha ja muud sissetulekut sul ei ole. Siis on vaja hakata uuesti võitlema oma koha eest siin ühiskonnas. Alustama uuesti töö otsingutega, et oma peret üleval pidada. Ehk siis…

Sa ei kujuta iial ette, kui tugev sa tegelikult oled, enne kui tugev olemine on sinu ainukeseks võimaluseks.

See teekond tugevuse poole ei ole alati lihtne. Võib-olla tuleb sul ületada hirme, ületada enda piire ja astuda välja oma mugavustsoonist. Kuid just need hetked, kui sulle tundub, et oled jõudnud oma piirideni, on need hetked, kus avaneb uks su enda sisemise jõu ja vastupidavuse avastamiseks.Ainult sellised olukorrad näitavad sulle, milline võimekus sul tegelikult on.

Seega, kui elu viskab sulle väljakutseid ja tundub, et kõik on kaotatud, pea meeles, et just see hetk on see, kus avaneb võimalus avastada oma tegelik tugevus. Oma tegelik julgus ja võimekus. Sinu tugevus ilmneb alles siis, kui tugev olla on Sinu ainus võimalus.

 

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga