Kvaliteetse elu soovimine on unistus, mida paljud inimesed jagavad. Ent selle saavutamine nõuab järjepidevaid ja teadlikke pingutusi iga päev. Kvaliteetne elu ei tulene ainult suurtest otsustest või juhuslikest õnnestumistest, vaid eelkõige igapäevastest valikutest ja harjumustest, mis suunavad meie eluteed. Kui soovid elada täisväärtuslikku elu, pead keskenduma kvaliteetsemate otsuste tegemisele iga päev, mitte ainult siis, kui see mugav tundub. See tähendab, et peame olema teadlikud oma otsuste tagajärgedest ja tegema valikuid, mis toetavad meie pikaajalisi eesmärke ja väärtusi.

Lühiajaline nauding

Sageli on lihtne valida mugavat olemist ja lühiajalist rahuldust, kuid need valikud ei pruugi toetada meie pikaaegseid eesmärke ja unistusi. Näiteks võib pärast pikka tööpäeva tunduda ahvatlev veeta õhtu televiisori ees, kuid pikaajalist rahulolu pakub hoopis füüsiline tegevus või hobidega tegelemine, sest see rikastab meie elu. Iga päev tehtud väikesed kvaliteetsed otsused kogunevad ja loovad aluse rahuldustpakkuvale elule.

Ebamugavad hetked meelitavad tegema ebakvaliteetseid otsuseid

Eriti oluline on teha kvaliteetseid otsuseid just siis, kui see tundub ebamugav. Just need hetked määravad, kes me oleme ja kelleks me saame. Ebamugavad olukorrad sunnivad meid astuma mugavustsoonist välja ja arendavad meie vastupidavust, oskusi ja iseloomu. Näiteks võib olla ebamugav varahommikul treeningule minna, kuid see otsus tugevdab meie füüsilist ja vaimset tervist. Õhtu teleri ja õllega tundub oluliselt “lõõgastavam”, kui uue õppimine ja uute tutvuste loomine. Lihtne on kaduda ka vanade, kuid meie tuleviku jaoks mitte nii kasulike sõprade ja tuttavate seltskonda, selle asemel, et valida uued ja kvaliteetsemad tuttavad.  Tõepoolest, võib olla raske öelda “ei” lühiajalistele naudingutele, selle asemel, et pühenduda oma pikaajalistele eesmärkidele, kuid just sellised otsused tagavad pikaajalise edu ja rahulolu.

Ebamugavust taludes ebamugavusest välja…

Ebamugavust tekitavate otsuste tegemine õpetab meile ka distsipliini ja enesekontrolli. Need on omadused, mis aitavad meid läbi elu erinevate väljakutsete. Kui suudame teha kvaliteetseid otsuseid ka siis, kui see on raske, muutume järk-järgult võimekamaks ja enesekindlamaks. See omakorda aitab meil saavutada suuremaid eesmärke ja elada rahuldust pakkuvamat elu.

Kvaliteetsete otsuste tegemine nõuab teadlikkust ja planeerimist. On oluline, et võtaksime aega, et mõelda oma väärtustele ja eesmärkidele ning teeksime otsuseid, mis on nendega päriselt kooskõlas, ka siis kui see kohe mugav ei tundu. Samuti on oluline õppida oma vigadest ja kohandada oma lähenemist vastavalt vajadusele. Elu on pidev õppimisprotsess ja iga päev pakub uusi võimalusi paremaks saamiseks.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõttes on kvaliteetse elu võti järjepidev kvaliteetsete otsuste tegemine iga päev. See nõuab teadlikkust, distsipliini ja valmisolekut astuda mugavustsoonist välja. Eriti oluline on teha kvaliteetseid otsuseid siis, kui see tundub ebamugav, sest just need hetked kujundavad meie iseloomu ja määravad meie edu. Kui suudame teha kvaliteetseid otsuseid ka raskel hetkel, loome endale aluse rahuldustpakkuvale ja täisväärtuslikule elule, sest loome kvaliteetsed harjumused.

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga