Kas oled kunagi tundnud endas pettumust, sest tegid vea? Kas oled mõelnud, miks asjad ei lähe alati nii, nagu oled plaanitud? Ära heida meelt! Vead on tõestus selle kohta, et sa proovid ja liigud edasi elus.

Inimlikkus

Inimesed on ekslikud – see on osa meie olemusest. Võib-olla unustame midagi olulist, teeme halbu otsuseid või ei suuda täiuslikult täita mingit ülesannet. Kuid need vead ei tohiks olla allakäigu märk, vaid pigem tunnistus sellest, et me oleme elus ja püüame midagi saavutada. Vead on vajalikud selleks, et me inimesena kasvaksime ja oleksime valmis suuremaid väljakutseid vastu võtma. Ja mis peamine, et me oleksime valmis tegelema selle eduga, mida me püüame saavutada. Ka edukas olla ei ole kerge.

Õppetundide allikas

Iga viga on tegelikult varjatud õppetund, millest saame kasu (kui otsustame sellest õppida). Kui me kunagi vigu ei teeks, siis ei õpiks me mitte midagi uut. Vead sunnivad meid end ja oma tegevusi peegeldama, analüüsima ja otsima paremaid võimalusi. Need on nagu teejuhid meie isiklikus arengus.

Komistamine enne õnnestumist

Paljud suured saavutused järgnevad alles mitmetele ebaõnnestumistele ja tehtud vigadele. Neid ebaõnnestumisi teised tavaliselt ei näe. Edison ei leiutanud lambipirni kohe esimese korraga. Esmalt koges ta korduvalt ja korduvalt ebaõnne ja ütles selle peale, et nüüd ta teab viise, mis ei toiminud. Samamoodi ei jõudnud Einstein relatiivsusteooriani ilma mitmete eksimusteta. Seega, kui soovid tõesti midagi suurt saavutada, pead olema valmis eksima ja mis peamine, õppima nendest vigadest.

Loovus vigades

Mõnikord võivad vead olla loomingulisuse allikaks. Kui midagi ei lähe nii, nagu oled planeerinud, sunnib see sind leidma uusi viise probleemide lahendamiseks. See võib avada uksi, mida sa poleks kunagi muidu märganud. Tehes alati nii nagu keegi teine on varem teinud, saavutame vaid tulemusi, mida teised on juba saavutanud. Seega võib eksimine olla värav uutele võimalustele ja ideedele.

Enesearengu võti

Vead on enesearengus üliolulused osad. Kui tunneme, et oleme milleski eksinud, on see võimalus paremaks saada. Olgu selleks siis isiklik või professionaalne elu, vead on teejuhid selle poole, kus saame end täiustada. Need näitavad vaid seda, millises vallas peame juurde õppima. Need ei määra ära seda, kes me isiksusena oleme. Nii et ära karda vigu, vaid kasuta neid oma kasvuks.

Võta vastutus ja liigu edasi

Oluline on mõista, et vigu ei tohi kasutada vabandusena tegevusetusele. Pigem peaksid nad olema tõukejõuks edasi liikumisel. Võta vastutus, õpi oma vigadest ja rakenda tulevikus neist saadud õppetunde. Elu on protsess, mitte tulemus, ja vigu tehes proovime ja proovides liigume edasi.

Seega, kui järgmine kord tunned endas pettumust kui sa teed vea, suhtu sellesse kui võimalusse õppida midagi uut. Vead on tõestus selle kohta, et sa proovid ja liigud oma elusnedasi. Ära karda eksida, vaid kasuta iga eksimust enda kasuks ja saavuta suuri asju!

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga