Elus seisame tihti silmitsi erinevate väljakutsete, takistuste ja emotsioonidega. Need võivad sageli tunduda kui suured seinad, mis meie teele ette tõusevad. Kui me neile vastu ei astu, võivad need tunduda ületamatud ja pidurdada korralikult meie edenemist ja saavutusi elus. Kuid just nendes hetkedes, kui me seisame silmitsi oma tunnetega, on võimalus leida endas jõudu ja liikuda edasi – tee oma tunnete kiuste. 😉

Võta vastutus oma tunnete eest

Esimene samm on tunnistada, et meil on õigus oma tunnetele ning need on loomulik osa inimeseks olemisest. Iga emotsioon, olgu see siis hirm, pettumus või ärevus, omab tähendust ja põhjust ning neid ei saa eirata. Neid ei ole motet eirata. Selle asemel võta vastutus oma tunnete eest. See ei tähenda, et sa peaksid laskma emotsioonidel enda üle võimust võtta, vaid pigem seda, et sa oled teadlik oma emotsionaalsest seisundist.

Mõista emotsioonide tagamaid

Teiseks sammuks on mõista, miks sa tunned end nii, nagu sa tunned. Kui sa suudad tuvastada, mis on selle emotsiooni taga, võib sul olla lihtsam sellega toime tulla. Näiteks, kui sa tunned hirmu uue väljakutse ees, võib see olla seotud mineviku negatiivsete kogemustega. Mõista, et minevik ei määra alati tulevikku ning sa saad valida, kuidas sa sellele väljakutsele lähened. Minevik ei võrdu tulevikuga (kui sa just ise vabatahtlikult ei otsusta minevikus edasi elada).

Leia positiivne perspektiiv

Mõnikord võib olla keeruline leida positiivset perspektiivi meile n.ö negatiivsetes olukordades. Kuid just see võib olla võti edasiliikumiseks. Püüa leida õppetund või võimalus igas olukorras, olgu see siis õnnestumine või ebaõnnestumine. Isegi kui hetkel tundub kõik halvasti, võib tulevikus selguda, et sellel oli suurem eesmärk. Tasub mõelda, et me ei kaota kunagi. Me kas õnnestume või õpime.Õpime

Kasuta emotsioone kütusena, mitte takistusena

Emotsioonid ei pea olema takistuseks, vaid võivad olla ka kütuseks. Kui suudad muuta oma negatiivseid emotsioone energiaks, saad selle jõu suunata oma eesmärkide poole liikumiseks. Näiteks, kui sa tunned hirmu avaliku esinemise ees, võib see hirm motiveerida sind rohkem harjutama ja valmistuma, et esinemine oleks edukas.

Praktika ja enesekindlus

Mida rohkem sa harjutad oma tunnetega toimetulemist, seda paremaks sa selles muutud. Ära karda proovida erinevaid meetodeid ja strateegiaid, et leida see, mis toimib just sinu jaoks. Oluline on ka enda vastu lahke olemine. Kui sul ei õnnestu alati oma emotsioonidega kõige paremini toime tulla, ära süüdista ennast. Iga katse on õppetund ja võimalus kasvada. Kõik tunded on millekski vajalikud, mõtle parem, kuidas neid enda jaoks ära kasutada.

Kokkuvõte

Elu on täis üles-alla liikumisi ning meie emotsioonid mängivad selles suurt rolli. Kuid meil on võime valida, kuidas me nende emotsioonidega suhestume. Ära lase oma tunnetel end tagasi hoida, vaid kasuta neid jõuna oma eesmärkide saavutamiseks. Tee oma tunnete kiuste ja avasta endas ressursid, mille abil saad ületada ka kõige suuremad takistused.

Categories: Eneseareng

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga